ART    O MNĚ    ODKAZY    English version   Česky
OBRAZY    KRESBY    NÁSTĚNNÉ MALBY    VÝSTAVY    BLOG   
O mně
OBRAZ
O mně

Hana Szarowski je malířka a ilustrátorka, zabývá se převážně akrylovou malbou, ilustracemi a nástěnnými malbami.

Hanka se narodila v Karviné v roce 1991. Od dětství hraje na klavír a pracuje s koňmi. Na střední škole se začala věnovat historii módy a umění, také jazykům a psaní.

Častým námětem jejich obrazů je život a móda minulých století, barokní jezdectví a téma nesmrtelnosti a času.
K malování, kresbě a inspiraci

"Většina mých obrazů je inspirováni 19. stoletím, jeho romantikou a módou. Ale téma skryté pod tím vším je pro mě mnohem důležitější. Život, jedinečnost existence a myšlenka nesmrtelnosti, jakožto i mé postavy na plátně prochází mezi všemi těmi stoletími, vyžívají se ve věčnosti a užívají si krásy života samotného.

Obrazy se zabývají povahou času, zpochybňování jeho existence a hrají si s myšlenkou, kdy stojíme mimo něj, kdy na nás čas nemá vliv a my si tak s ním můžeme hrát, jak jen se nám zlíbí. Ale také naráží na svobodu, vznešenost a vlastní vůli každé bytosti a její duše.

Přesto však musím přiznat, že mám 19. století v oblibě. Tehdejší klidný způsob života, zdvořilost a jeho eleganci, jemnocit a krásu. V jeho módě nejvíce oceňuji jedinečnost a originalitu každých šatů a doplňků, typickou právě pro toto období. Ale také způsob jakým se zdůrazňovala ženská postava, čímž se také zvýraznila elegance a vznešenost ženského těla. V souvislosti s tímto obdobím se nedají vynechat jeho vlastní staré anglické parky, kavárny s železnými židlemi a čerstvými květinami na stolech.

Nemohla bych však popřít ani krásu božského baroka, empíru a zdvořilého, leč troufalého a ironického rokoka. Ostatně i představa středověkého hradu skrytého v ranní mlze má své kouzlo."